Originaal artikkel pärineb: Pärnu Börs, 29.05.2019

Väetiste koostis on peamiselt orgaanilise päritoluga ja tooted on keskkonnasäästlikud, ohutud inimestele ning koduloomadele.
Viano orgaanilised väetised on pikaajalise toimega – nende toimeaeg on 2 kuni 4 kuud.
Tänu oma kompositsioonile (orgaanilisele päritolule) parandavad väetised mullastruktuuri, tõstavad orgaanilise aine sisaldust mullas ja stimuleerivad mullaorganismide (mikrofauna) ja bakterite elustikku.
Viano väetised ei leostu ehk siis puudub oht, et vihmavesi uhuks toitained taimede juurtest eemale. Nii on tagatud suurema tulemusega taimekasv ja areng. Viano väetised ei kõrveta taime ära, isegi kui mõõdukalt üle kulunormi väetatakse.

Viano tooted jagunevad muru-, ilu- ja köögiviljaväetisteks.

Muruväetised on mõeldud kas lihtsalt muru väetamiseks või probleemide lahendamiseks murus, nagu samblatõrje, kasvupinnase parandamine jne.
Kõik Viano muruväetised sisaldavad mikroelemendina magneesiumit, mis aitab tagada murule erksad rohelised värvid.

Mo Bacter

Mo bakter2

Samblavastase toimega väetis pruunistunud sammalt lagundavate bakteritega.
Pole vaja pruunistunud sammalt ise eemaldada, kuna väetises olevad bakterid lagundavad pruunistunud sambla ja niidetud muru väetiseks. Nii puudub oht, et ise pruuni sammalt eemaldades kuivanud sambla sisse jäänud elusosad edasi kantakse.
Kolme kuu jooksul on tõkestatud uue sambla pealetulek.
Väetades 2 korda aastas (kevadel ja sügisel) on tagatud samblavaba muru lihtsa vaevaga, ilma et peate ise pruuni sammalt eemaldama!

Recovery

Recovery2

Muru taastusväetis kohtadesse, kus on palju tühje laike. Sobib kasutamiseks pärast samblatõrjet, et aidata samblast tekkinud tühjad laigud täita kiirelt kasvava muruga. Orgaaniline aine aitab rikastada ja parandada toitainetevaeseid pinnaseid, kus muru ei taha kasvada. Sisaldab Humifirsti, mis on kooslus humiinhapetest ja fulvoosakestest, mis aitavad juurtel paremini toitaineid omastada, tugevdades nii juurestiku arengut ja tagades jõudsama muru kasvu. Lisaks aitavad need ained kaasa mullatekkeprotsessidele.
Sobib ka hästi seemnete külvi puhul, kuna happed aitavad seemnetel paremini idaneda. Samuti aitab Recovery normaliseerida mulla lämmastiku sisalduse.

Biloogiline lubi lagundavate bakteritega

Lubi2

Toode sisaldab lagundavaid baktereid, mis muudavad orgaanilised jäätmed (niidetud muru, pruunistunud sammal) kasulikuks toitaineks murule. Muudab mullapinnased vähem happeliseks ja tagab parema mulla struktuuri.
Tõkestab sambla arengut muru sees. Sisaldab lisaainena magneesiumit, mis tagab murule erksamad varvid. Toimib 2 kuni 3 kuud.

Väetls robotniiduki või multšija poolt hooldatavale murule

Robot2

Sisaldab baktereid, mis aitavad niidetava multši kiiremini ära kõdundada väetiseks, mida vajab kasvav muru.
Väetis sisaldab rohkesti mikroelemente, nagu raud, kaltsium ja magneesium, mis aitavad kaasa tugeva, tiheda ja erksa rohelise muru kasvule.

Booster

Booster2

Sobib hästi murule talvekahjustustest taastamiseks, kuna sisaldab rohkem lämmastikku. On kiiretoimeline orgaanilis-mineraalne muruväetis. Tagab tiheda ja tugeva murukatte. Kiirendab muru juurdekasvu ja hoogustab seemnete idanemist. Humiinhappe sisaldus võimaldab juurtel toitained paremini omastada.

Ilu- ja köögivilja väetised

Köögi ja ilu2

Viano laias tootevalikus on väetiseid erinevatele ilutaimedele – roosid, hortensiad, rododendronid, dekoratiivtaimed, okas- ja ilupuud ning köögiviljadele – maasikad, tomatid, viinamarjad. Köögiviljade väetiseid saab kasutada mahetootmises, olemas vastav sertifikaat!
Tooted on pika – 2 kuni 3-kuulise toimeajaga. Lisaks on mikroelemendina kasutatud magneesiumit, mis annab ilutaimedele erksad värvid. Köögiviliadele tagab kõrgem kaaliumisisaldus paremad maitseomadused ja kauem säilivad viljad.

Universaalne looduslik aiaväetis taimede baasil – “Viano All Round” Feed

All Round Feed

Universaalne looduslik aia täisväetis, mis on vaba nii keemilistest kui ka loomsetest ainetest!
Sobib kasutamiseks veganitele! Saab kasutada ka mahepõllunduses!
Looduslik väetis sobib kasutamiseks nii ilu-, köögivilja-, ürdi- ja puuviljaaias kui ka muru väetamiseks. Toode on valmistatud taimede baasil ja on vaba loomsestest ainetest.
Väetisel on pikk toimeaeg – 3 kuni 4 kuud. Lisaks pakub väetis taimedele rikkalikult vajalikke mikroelemente.

Lisainfo: www.viano.ee
Tooted müügil: Alve, Bauhof, Gardest, Hansaplant
Turustaja: Alve OÜ, Suur-Jõe 67, Pärnu; www.alve.ee

Artikkel pärineb: Pärnu Börs, 29.05.2019