Postitatud

Kaunis muru – kaunis aed

Peagi on soojad kevadilmad käes ning kevadised aiatoimetused saavad uue hoo sisse. Lisaks oksalõikusele ja kasvupeenarde ning -hoonete rajamise kõrval pööratakse suurt tähelepanu ka murukattele, mis soojemate ilmade puhul järjest rohelisemaks muutuma hakkab. Roheline, ühtlane ja tihe murukate on ju iluaia kõige alus. Suure tõenäosusega on vajalik olemasolevat murukatet liigse hõreduse tõttu parandada või tänu aias tehtavate ümberkorraldustele lausa uuesti rajada ja nii muruseemne järele poodi minnaksegi. Siinkohal annamegi näpunäiteid nii uue murukatte rajamiseks, kui ka olemasoleva muruplatsi turgutamiseks.

UUE MURUKATTE RAJAMINE

Eelnevalt tuleb maapind läbi kaevata. Seda võib teha üsna sügavalt. See parandab ka uue murukatte aluse nö. ventilatsiooni ning elavdab mullastikku, samuti parandab see liigse vee imbumist. Suuremate platside kaevamiseks kasutage kultivaatorit-mullafreesi. Need tööriistad on saadaval paljudes tööriista ja seadmete laenutamisega tegelevates ettevõtetes.

Muruseemne külvamine

Siin ei ole midagi keerulist. Väikeste mahtude juures külva klassikalisel viisil, peopesalt külvates, suuremate mahtude juures saad abi aga spetsiaalsetest muru külvimasinatest, mis on samuti saadaval rendifirmades. Külvinormid leiad muruseemne pakendilt. Peale külvamist vajab seeme katmist ehk segamist mullaga. Selleks tuleb see üle rehitseda, et seemned seguneksid pindmise mullaga. Spetsialistid soovitavad seemned jätta umbes 1cm sügavusele. Kui mullastik on keskmisest liivasem, tuleks peale rehitsemist terve pind ka üle rullida, kasutades selleks spetsiaalset mururulli.

Kastmine

Kui ilmad on kuivad, vajab külvatud seeme ka kastmist. Selleks tuleks kasutada peene ja õrna joaga kastmis tarvikuid või süsteeme. Sellega väldima seemnete ära uhtumist. Kasta tuleks hommikuti ja õhtuti ning soovitavalt mitte väga külma veega. Et kiirendada muru tärkamist ja tihedaks kasvamist, võib muru ka väetada. Selleks kasutage spetsiaalseid muruväetiseid.

Niitmine

Niitmisega ei tohiks alustada liiga vara. Lase murul kasvada vähemalt 7-10cm pikkuseks. Edasist niitmist teostada vastavalt muruseemne tootja juhistele, mille leiad muruseemne pakendilt. Tavaliselt on see 3-4cm.

OLEMASOLEVA MURUKATTE TURGUTAMINE

Kevadeti tuleb muru läbi rehitseda ning teostada ka tavapärasest madalamat niitmist. Peale niitmist tuleks see veel korralikult üle rehitseda ning lahtine murusegu ja ülejääk kokku korjata. Madal niitmine ja rehitsemine parandab murujuurestiku ventileerimist.
Külva seemned vahetult peale korralikku rehitsemist. Ära unusta ka väetamist. Kui muruplats asub varjulises kohas, kasutage väetist, mis sisaldab ka samblaeemaldus toimet. Peale seemne ja väetise külvamist rehitse kogu muruplats veel kord korralikult üle, et nii uued muruseemned kui ka väetis saaksid pinnapealse mullastikuga seguneda. Peale külvi tuleks kuni muru tärkamiseni hoida pinnas niiskena. Enne esimest niitmist laske murul kasvada umbes 7-8cm kõrguseks.

MURUSEEMNED JA MURUVÄETISED

OÜ Alve turustab Ecofertis kaubamärgi all kvaliteetseid muruseemneid ja muruväetiseid ning lisaks Grass muruseemneid. Tooted on saadaval Bauhof, Decora ja Hansaplant kauplustes. Toodetega saad tutvuda: www.ecofertis.eu

Postitatud

Looduslikud väetised Veganitele

Sellel hooajal alustas OÜ Alve uudistoote turustamisega – Ecofertis Looduslikud väetised Veganitele.

Väetised on vabad nii keemiast kui ka loomsetest ainetest! On toodetud vaid taimse päritoluga looduslikest ainetest. Antud väetiseid on parim valik juhul, kui olete vegan, vegetaarlane või taimetoiduline! See ei tähenda seda, et neid ei võiks kasutada tava aiapidajad. Looduslikud Vegan väetised on sobilikud kõigile, kes hindavad puhast, looduslikku ja elutervet taimekasvatust. Nii samuti on Ecofertis looduslikud Vegan väetised parim valik ka mahepõllunduses!

Meie tootevalikusse kuuluvad: looduslik aia kevadväetis, looduslik aia täisväetis ja looduslik muruväetis. Väetised on väga pika toimeajaga, lastes taimedel ammutada vajalikke toitaineid stabiilselt ning pikema aja jooksul. Aktiivseks toimeaja pikkuseks on lausa kuni 4 kuud! Kõik looduslikud Vegan väetised võimaldavad taimedel saada erinevaid toitained ning elavdab mullaelustikku ja parandavad mullastruktuuri. Peale saagikoristust aitavad viljadel kauem säilida värsketena. Antud looduslikud väetised ei leostu põhjavette, ei põleta taimi ja ohutu nii taimedele, inimestele ja
loomadele.

Kõiki neid tooteid saab alates aprill 2019 osta kõikidest Hansaplant (www.hansaplant.ee) ja Decora (www.decora.ee) kauplustest. Samuti on kõik tooted saadaval ka Alve kaupluses (www.alve.ee) ning kohapeal Suur-jõe 67, Pärnu.

Postitatud

Vitamiinid aknalauale kasvama!

Kevad on veel kaugel, kuid hing ihkab juba valguse ja värskuse järele. Praegusel ajal, mil päevad on lühikesed ja ööd on pikad, sooviks eriti kevadist rohelust. Miks mitte alustada juba praegu kevadtunde loomisega oma aknalaual? Rohelise sibulaga saab kergelt tuua tükikese kevadet pimedatesse talvepäevadesse. 

Roheline sibul on tõeline vitamiinipomm. Sibul ja küüslauk kuuluvad samasse perekonda ja nagu iga teine lauguliste perekonna esindaja, sisaldavad need väga palju tervisele vajalikke aineid. Sibul sisaldab A-, C- ja K-vitamiini ning kaaliumit. Eriti väärtuslikuks teeb sibula temas leiduvad maitse- ja lõhnaühendid, mis kaitsevaid meid igasuguste haigustekitajate eest. Sibul on hea taim mitte ainult tervislike ainete poolest, vaid teda on ka kerge kasvatada.

Rohelise sibula kasvatamiseks tuleb võtta suured sibulad. Kõige paremini sobib ajatussibulaks sort ’Stuttgarten Riesen’, sest sibulad on suured ja sibulapealsed tugevad. Kasvukoha valikul tuleb lähtuda sellest, et sibulad saaksid vähemalt kuus-seitse tundi päikesevalgust. Kui aga selline võimalus puudub, võib kasutada taimelampe, mis teevad taimedega imet. Taimelampidel on taimedele sobiv valguskiirte värvispekter, mis tugevdab taimevarsi ja soodustab fotosünteesi. Näiteks Airami taimelambiga saab katta taime valgusvajadust.

Ajatussibul ei ole nõudlik kasvutingimuste suhtes, kuid soovib teatud tingimusi. Sibul kasvab kõige paremini parajalt niiskel mullal, sest liigmärjas mullas võivad hakata sibulad mädanema. Sibula juurdumise parandamiseks võib lõigata sibulakaela umbes 1 cm sügavuselt, siis kasvavad sibulapealsed justkui imeväel. Sibulapealsete kasvamiseks on optimaalne temperatuur umbes +20 oC ja kasta tuleks toasooja veega. Kasvumullaks sobib mistahes muld, kuid kõige sobivam on ikka spetsiaalne maitsetaimede või tavaline aiamuld. Compo maitsetaimemuld võib olla üheks heaks variandiks. Muld ei tohi olla happeline, sest happelisel mullal arenevad taimed halvasti ja on haiguste ja kahjurite suhtes tundlikumad. Kui tagada sibulale kõik eespool mainitud tingimused, saab noppida esimesi sibulapealseid juba 1-2 nädala pärast.

Sibulapealsete kasvatamine on tore tegevus, mille abil tood kevade oma aknalauale juba talvel.

Sibulapealsete kasvatamiseks leiad sordi Stuttgarter Riesen Alve kauplusest, hinnaga 1.30€/pakk. Pakis ca 20 sibulat, läbimõõduga 26mm. Tugeva aroomiga ja terava maitsega. Väga kiire pealsete kasvuga.

Artikkel pärineb: Horticom.ee

Postitatud

Mullad ja kompostid ootavad agaramaid aiapidajaid

Alve OÜ alustas Matogard muldade müügiga. Agaramad aiapidajad leiavad hea valiku meie poest, Suur-Jõe 67, Pärnu, juba täna. Mitmekesine tootevalik on välja töötatud koostöös praktikute ning haridus- ja teadusasutustega taimede soove arvestades. Matogardi poolt toodetud mullasegudes kasvavad viljakad, kõrge stressitaluvusega ja elujõulised taimed. Kõikides mullasegudes kasutame hobusesõnnikust valmistatud BIO-Komposti.

Kui soovid parandada enda mulla viljakust, omadusi ja elujõulisust, siis vajad: BIO-KOMPOST hobusesõnnikut, mis on orgaaniline väetis. See suurendab mullaviljakust, parandab mullaomadusi, suurendab taimede haiguskindlust ja stressitaluvust. LUBATUD KASUTADA MAHETOOTMISES.
Sobib igale poole, kus soovite parandada mulla viljakust, omadusi ja elujõulisust.

Kui vajad väärt mullasegu kinnistesse anumatesse ja kasvuhoonesse, siis vajad Bio-Köögivilja- või Suvelillede mulda. SUVELILLEDE MULD
on spetsiaalne muld, mis on loodud lillede ja ürditaimede kasvatamiseks pottides, kastides, amplites ja näiteks rippanumates
KASUTUS: kinnistes anumates ja kasvuhoonetes.

BIO-KÖÖGIVILJAMULD  on mõeldud köögiviljataimede ettekasvatamiseks, maitsetaimede ja köögiviljade kasvatamiseks rõdukastides, amplites, õuevaasides ning terrasspeenardele. BIOMULLA TOOTMISEL EI OLE KASUTATUD MINERAALVÄETISEID. LUBATUD KASUTADA MAHETOOTMISES.

Kui vajad väärt mullasegu avamaale: BIO-AIAMULD KOMPOSTIGA
Kaks-ühes-toode: kasvumuld ja mullaparandusmuld! Matogardi mahedas aiamullas on ühendatud mitme komposti ja mikrobioloogiliste preparaatide head omadused. Aiamuld kiirendab teie taimede kasvu, tugevdab juurestikku ja soodustab õitsemist. BIOMULLA TOOTMISEL EI OLE KASUTATUD MINERAALVÄETISEID. LUBATUD KASUTADA MAHETOOTMISES. Mõningaid kasutusvõimalusi: lillede kasvatamine, köögiviljade kasvatamine, ilupuude– ja põõsaste istutamine, viljapuude – ja põõsaste istutamine, maasikate kasvatamine, muru rajamine ja parandamine ning kasvumuldade parandamine.

ROOSIMULD KOMPOSTIGA
Matogardi kompostiga Roosimullas kasvavad hästi roosid ja püsikud. Lisaks parandab Roosimuld kasvupinnase struktuuri ja bioloogilisi omadusi paremaks. Sobib hästi ka istutusalade rajamiseks. pikatoimelised väetised kindlustavad toitainete vajaduse istutusjärgsel hooajal. Sisaldab muu hulgas hobusesõnnikust valmistatud komposti ja vermikomposti.

RODODENDRONITE- JA OKASPUUDE MULD
Kasvumuld happelist mulda vajavatele õuetaimedele (pH 4,3 – 5,2). Selles mullas tunnevad end hästi rododendronid, hapulembesed okaspuud ja põõsad, mustikad, jõhvikad, pohlad, kanarbikud, eerikad ning asalead ja hortensiad.

Toodetega saad tutvuda meie e-poes: Mullad ja kompostid

Artikli autor: Matogard OÜ

Postitatud

Tule piparkooke kaunistama

Olete oodatud 22 detsembril kõik koos perega külastama Alve kauplust, asukohaga Suur-Jõe 67, Pärnu. Meie kauplust külastab ajavahemikul kell 11:00-15:00 jõuluvana, kellega saab koos pilte teha.  Meeleolukate ja meeldejäävate fotosessioonide eest on lubanud hoolitseda fotograaf Laura Rohtlaan. Lisaks pildistamisele saavad pere pisemad piparkooke kaunistada, puidust mänguasju või kaunistusi värvida. Pere suuremad saavad aga jõulumuusikat nautida, end kohvi või kakaoga turgutada ning üle vaadata, kas jõuluõhtuks tuppa toodud kuusk ikka piisavalt kauniks seatud on. Loomulikult on sel päeval kogu jõulukaup väga soodsa hinnaga, üritusel osalemine on aga täiesti tasuta! Olete oodatud! Kauplus on sel päeval avatud 10:00-15:00. Kohtumiseni Alves!

Postitatud

Kingiidee jõuludeks

Puidust mänguasi on tore kingitus lapsele. Olgu tulemas sünnipäev või jõulud, selle mänguasjaga rõõmustad nii väikelast, kui ka kooliealisi võsukesi. Mänguasi sobib nii mängimiseks kui ka iluesemeks, mis kaunistab lastetoa interjööri ka riiulis olles. Lase oma lapse fantaasial lennata ning kujundage omanäoline sõiduk, kasutades selleks spetsiaalseid lastele mõeldud akrüül- või puidu värve. Saadaval erinevates kontoritarvete ja mänguasjade kauplustes!
Need mänguasjad on toodetud kvaliteetsest naturaalsest puidust, töötlemata ning väga vastupidavad mängimisele. Selle sõidukiga ei paku sa rõõmu mitte ainult lastele, vaid ka näiteks oma abikaasale või isale, kes peab näiteks bussijuhi või traktoristi ametit. Suurepärane kingiidee jõuludeks! Meie valikust leiad üle kahekümne erineva sõiduki või masina. Uuri lähemalt meie e-poest: Kingiideed

Postitatud

Pühadeaeg on peagi käes

Kas olete juba märganud vaikselt linnapilti ilmunud jõulutulesid ja naabri juurest tulevat piparkoogi lõhna? Jah, tõesti, tõesti, varsti ongi see imeline ja maagiline jõuluaeg käes. Loodetavasti teeb sel aastal ka ilmataat koosööd ja jõulud tulevad ikka valged. Aga lisaks meie ootusele, et loodus jõuludeks kauniks muutuks, ootab ees meid ka kodu kaunistamine. Ikka tahaks ju, et oleks toas seda mõnusat jõuluhõngu, mis tekitab sooja ja kutsuva tunde. Mõned jõulutuled, ehitud kuusk, mahe valgus, mõnus jõululõhn ja palju muud, mis pühadeajaga kaasas käib. Kodu kaunistamine ei pruugi aga alati olla lihtne ülesanne. Ühest küljest on keeruline leida igal aastal sobiv stiil, mis meeldiks ja mis pole veel üleküllastumist tekitanud. Teisest küljest ei ole kogu see ehete, tulede ja muu kraami virr-varr sugugi taskukohane. Õnneks on ka see probleem ületatav ja appi tuleb ALVE, kelle abil saad korraga kõik soovitu osta ning vajadusel ka ehk mõned kingid juba jõuludeks oma lähedaste tarvis varuda. Seega, mõtle läbi, millist jõulumeeleolu sel aastal oma koju soovid ja tegutse selle nimel, et saaksite soovitut nautida. Meie tootevalikust leiad väga laias valikus kunstjõulupuid, mis on metsas kasvavaga äravahetamiseni äravahetatavad. Lisaks erinevad pärjad ja vanikud, mille saad oma maitse järgi ära kaunistada.

Postitatud

Uus e-poe keskkond

Alve OÜ läks üle uuele e-poe tarkvarale. Seoses sellega anname teada, et meie uude keskkonda ei saa enam sisse logida endiste kasutajaandmetega. Soovikorral on võimalik end uuesti kasutajaks registreeruda, valides peamenüüst “Minu konto”. Kasutajaks registreerumine ei ole aga kohustuslik, kuna endiselt saab ostu sooritada ka külalisena. Lisaks kasutame nüüdsest ka turvalist SSL sertifikaati ehk URL aadressi algust “https”, tagades teile turvalised ostukogemused.

Vabandame ebameeldivuste pärast. Samas oleme veendunud, et tänu uuendustele saame teie e-poe oste kiiremini, mugavamalt ja turvalisemalt käidelda ning seeläbi pakkuda teile mugavamat ja meeldivamat kasutajakogemust. Vastavalt hetkel kehtivate Isikuandmete töötlemise määrustele oleme kõik endised isikuandmed kustutanud. Kõik pooleliolevad tellimused täidetakse tavapärasel viisil.

Soovime teile meeldivaid oste meie e-poest

Postitatud

Saabusid müügile kunstkuused

Et stressi tekitavast jõulusaginast end vähegi säästa, varusta oma kodu või kontor uue jõulupuuga juba täna! Meile saabus müügile erinevaid jõulupuid, kõrgusega 120-250cm. Valikust leiad nii klassikalise välimusega kuuse, kui ka põhjamaades levinud nulu. Kõik kuusepuud näevad kohevad ja üsna looduslikud välja.

Tooted on valmistatud kvaliteetsest PVC-st, mis aitab jõulupuul säilitada värske ilme pikki aastaid. Polüetüleen okkad on vastupidavad deformatsioonile, temperatuuride kõikumisele ja niiskusele. Jõulupuud saab vabalt kaunistada ning tänu sellele saate kujundada omanäolise ja unikaalse jõulupuu. Komplekti kuulub stabiilne ja hõlpsasti paigaldatav tugijalg.

Kunstkuuske ostes oled andnud suure panuse keskkonna ja looduse säilimisele. Meie poolt pakutavad kunstkuused säilivad nägusad kümneid aastaid. Sellega säästad kümneid kuusepuid.

Meiepoolt pakutavate kunstkuuskede eelisteks on:
ehe välimus
lihtne üles seada
stabiilne metall konstruktsioon
stabiilne tugijalg
praktiline ja hooldusvaba
taaskasutatav kümneteks aastateks

Uuri lähemalt meie e-poest: Kunstkuused