Jõuluaeg on tavaliselt Eestis väga pime ja sombune. Jõulutuled aitavad muuta seda aega enda jaoks valgemaks ja meeldivamaks.

Sul on probleem pidevalt et maja kaunistavad tuled on jälle läbi? Anname nõu milliseid jõulutulesid osta ning mida nende ostmisel täpsemalt jälgida. 

 

Kuidas kaunistada oma maja?

Kõige populaarsem on kinnitada maja räästa külge valguskett või nn jääpurikakujuline valguskett. Kas valid sädelevad, vilkuvad või tavalised, on juba sinu enda valik. Samuti on maitse asi, kas meeldib sulle soe või külm valgus või hoopis värvilised tuled. Kuid ära hakka erinevaid toone omavahel segama. 

Põõsaid võib kaunistada näiteks Led võrguga ja puude ümber võib kerida valgusketi. 

Kui sul on hoovis mastivimpel siis tõmba Led valguskett üles ja keeruta jõulutuled ümber posti. 

Uus trend on paigutada oma aeda ka näiteks erinevaid LED kujusid. Valikust võib leida lumememmesid, kitsesid, koeri jne. 

Kui hakkad oma maja esist kaunistama siis ära hoia ennast tagasi. Üksik valguskett räästas ja väike kuju ukse ees on muidugi parem kui mitte midagi, kuid terviklik lahendus mõjub paremini. Ole ka jõuludel naabrist parem!

Tuled ei pea põlema ainult talvel. Suvel loovad mõnusa õhkkonna rõdul või terrassil olevad tuled.

pexels dzenina lukac 754262 2

Millised jõulutuled osta?

Juba oktoobri lõpus hakkavad poodidesse ilmuma jõulukaubad ning jõulutuled võtavad silme eest kirjuks. Tulede valik poodides on väga lai ning valikut, mille vahel valida on palju. Selleks mõtle juba varakult välja, milliseid tulesid, mis värvi ja kuhu sa täpsemalt tahaksid. 

Mõned soovitused, mida peaksid kindlasti tähele panema enne kui jõulutulesid ostma hakkad. 

Vajadus 

Mõtle välja, mida sa sooviksid kaunistada ja milline peaks välja nägema lõpptulemus.  Kui sul ei ole võimalust ühel hooajal kogu maja ära kaunistada siis alusta kasvõi ühest komplektist tuledest, millele saad järgmistel hooaegadel lisada juurde uusi komplekte.

Pikkus 

Mõõda täpselt üle kui pikka tulede ketti on sul vaja. Arvesta mõõdu sisse ka koht, kus saad need tuled pistikupessa ühendada. Pane tähele, et osade tulede puhul on sul võimalik neid lihtsalt jätkata ja vastavalt vajadusele pikemaks muuta. 

Niiskuskindlus

Maja või põõsaste kaunistamisel jõulutuledega peaksid jälgima tootepakendil olevat IP numbrit. Välistingimustes on sobilik kasutada alates IP 44 standardile vastavaid tulesid. Mida suurem on see number seda niiskuskindlamad tuled on. 

Kvaliteet

Kvaliteetsed tuled võivad olla kallimad, kuid sa ei pea muretsema iga hooaja alguses kas need lähevad põlema või ei. Kokkuvõttes võivad profi tuled tulla odavamad, sest need kestavad kauem ja ei pea paari aasta tagant välja vahetama. Näiteks on meil müügis Artus Pro profi jõulutuled, mille juhe on kummiga kaetud. Neid tulesid lähemalt katsudes tunned, et need on kaetud paksu kummiga ning tegemist on väga kvaliteetsete tuledega, mis peavad kaua vastu. 

 

Kuidas paigaldada jõulutulesid?

Jõulutulede eluiga sõltub palju paigaldusest. Kahjulikult mõjub ka nende pidev ülespanek ja mahavõtmine. Selleks oleks hea kui tuled jätta üles ka suveks. 

Mugavaim viis jõulutulede räästa külge paigaldamiseks on näiteks kaablinaelte abil. 

Ära vea juhet läbi akna, sest see võib vigastada juhet ning tekitada lühiseid või elektrilööke!

Vajadusel kasuta pikendust, kuid jälgi ka selle niiskustaluvust ja sobivust õues kasutamiseks. 

Oma mugavuseks kasuta ka aegreleed, mis paneb täpsel kellaajal tuled põlema ja kustutab ära. Osadel tuledel on see juba sisse ehitatud. 

 

Jõulutuled tuppa

Kui plaanid osta jõulutulesid tuppa, siis ei ole vajalik jälgida nende IP tähist. Need jõulutuled, mis sobivad õue, võid panna ka tuppa. LED tuled ei muutu kuumaks ning ei tekita tuleohtu. 

Toas võib kasutada ka patareitoitel jõulutulesid. Patareidega tuledega ei pea sõltuma toas olevatest pistikupesadest või vedama pikendusi ühest toa otsast teise. 

Väikseid LED tulesid võid panna vaasi või kaunistada nendega näiteks jõulupärgasid.  

230344 1

Jõulukuuskedele on välja töötatud spetsiaalsed kuusetuled. Need on erilised selle poolest, et LED tuled asetsevad 4 korda tihedamalt kui tavalistel valguskettidel. See tähendab, et on vähem tüütut juhtme lahtiharutamist ja kuusk saab kaunistatud juba minutitega. 

 

Tutvu Alve kaupluse jõulukaupade valikuga siit või külasta meie poodi Pärnus Suur-Jõe 67.