Jäme sool 3,2-1,5mm 25kg

11.08

Laost otsas

Loomakasvatuseks mõeldud sool kuulub mineraalsete lisandite hulka, ja seda kasutatakse söödaratsiooni rikastamiseks naatriumi ja klooriga.

Sool on hädavajalik suure piimatoodangu, hea paljundamise ning luukoe ja villa õige arengu jaoks. See peaks sisalduma kõigi loomade toidus.

Sool stimuleerib seedimist ja parandab toitainete imendumist organismi.

Sool on vajalik, et säilitada normaalne vere ja lümfi osmootne rõhk, ning samuti osaleb see pH keskkonna (vere, lümfi, maomahla) ning vee ja soola tasakaalu reguleerimises.

Laost otsas

Kirjeldus

K+S kvaliteetset looduslikku kivisoola kasutatakse ja soovitatakse kasutada loomasöödas söödanaatriumkloriidina (NaCl). Naatriumkloriidi (NaCl) sisaldus on vähemalt 99%.

K+S söödasool sobib mahepõllumajanduseks vastavalt Euroopa Liidu määrustele 834/2007 ja 889/2008.

Loomakasvatuseks mõeldud sool kuulub mineraalsete lisandite hulka, ja seda kasutatakse söödaratsiooni rikastamiseks naatriumi ja klooriga.

Sool on hädavajalik suure piimatoodangu, hea paljundamise ning luukoe ja villa õige arengu jaoks. See peaks sisalduma kõigi loomade toidus. Sool stimuleerib seedimist ja parandab toitainete imendumist organismi. Sool on vajalik, et säilitada normaalne vere ja lümfi osmootne rõhk, ning samuti osaleb see pH keskkonna (vere, lümfi, maomahla) ning vee ja soola tasakaalu reguleerimises.

Kloor on vajalik soolhappe moodustumiseks loomade maos, mis kiirendab valkude paisumist, muudab need seedetrakti ensüümide jaoks kättesaadavamaks, hõlbustab normaalsetes tingimustes halvasti lahustuvate mineraalide (kaltsiumfosfaadid, raua kompleksühendid) lahustumist ja mõjub võõrale mikrofloorale steriliseerivalt.

Naatrium hoiab rakkudes osmootset rõhku, reguleerib veetasakaalu ja mängib olulist rolli närviimpulsside ülekandmisel ja lihaskiudude kokkutõmbumisel.

Magneesium on hädavajalik lihaste funktsioneerimiseks ja luude kujunemiseks. Samuti aktiveerib see ensüüme, mis on seotud  energia ainevahetusega.

Kaltsium on seotud närviimpulsside ülekandega ja on luusüsteemi moodustumise lahutamatu osa. See piimas sisalduv väärtuslik mineraalaine on hädavajalik ka imetamise ajal.

Vask, mis on paljude valkude ja ensüümide ehitusmaterjaliks, osaleb ka loomade arvukates ainevahetusprotsessides.

Tsinki kasutatakse valkude, süsivesikute ja rasvade ainevahetuses. See stabiliseerib rakumembraane, ning
samuti on see insuliinihormooni üheks koostisosaks.

Soolapuudus põhjustab söögiisu vähenemist, mis omakorda viib nuumamise ajal kaaluiibe vähenemiseni, piima saagikuse ja selle kvaliteedi languseni ning looma immuunsuse halvenemiseni.

Loomapidamise valdkonna jaoks on soola olulisteks omadusteks selle pikk ladustamisaeg, väga madal hügroskoopsus ja hea rabedus.


Kasutamine:

Loomakasvatuseks mõeldud kivisoola kasutatakse veistele, kodulindudele ja karusloomadele mineraalide söötmiseks, ning samuti täis- ja kontsentreeritud sööda koostisosana ning valgu- ja vitamiinilisandite tootmisel.

Peamised keemilised näitajad: Norm
Naatriumkloriid (NaCl) 99%
Naatrium (Na) 38,9%
Kaltsium + magneesium (Ca+Mg) 0,3%
Sulfaat (SO4) 0,7%

Lisainfo

Kaal 25 kg

Title

Go to Top