Puidugraanul Palmako HEATIT 6mm 15kg

7.70

Laost otsas

Keskkonnasõbralik puidukütus
Kõrge kütteväärtusega
Vähese jääktuhaga
Pelleti läbimõõt 6 mm
Tuhasisaldus 0,33%
Kütteväärtus 5,3 kWh/kg

Laost otsas

Tootekood: 8711968432665 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Pellet

PELLETITE KASUTAMINE ON KA NUTIKAS VIIS OLLA KESKKONNASÕBRALIK

Puit kui pelleti toormaterjal on taastuv energiaallikas ja kasvab meie ümber. Kuna Eestis toodetud pelleti tooraine on kohalik puit, siis kulub oluliselt vähem energiat ka selle toomisel lõpptarbijani. Pelletite ladustamisel ja hoidmisel puudub keskkonnasaastamise risk. Puidu põlemisel eralduva süsinikdioksiidi kogus on sama, mis puu kasvamise ajal on endaga sidunud ja eralduks siis, kui puu jääks metsa ning mädaneks ära. Tänu sellele on kogu ökoloogiline jalajälg oluliselt väiksem. Tänapäevased pelletid on 6 mm läbimõõduga silindrilised pulgakesed, mille tootmiseks kasutatakse metsa- ja puidutööstuses tekkivat saepuru ning höövellaastu. Puidutööstuse jääkmaterjal esmalt purustatakse ühtlase suurusega osadeks ning seejärel pressitakse pelletiteks. Kuna Eesti paikneb metsavööndis, on siin ajast aega puitu kasutatud ja töödeldud. Niikaua kui töödeldakse puitu, tekib ka saepuru ja höövellaastu ning pelleteid on võimalik alati toota.

ENplus NÄITAB KVALITEETI

Nii nagu igat kütust, toodetakse ka pelletit erineva kütteväärtuse ja tuhasusega. Pelleti puhul sõltuvad need näitajad peamiselt kasutatud puidu liigist ning tootmisel kasutatavast tehnoloogiast.
Turul orienteerumiseks on rahvusvaheliselt kokku lepitud ENplus standard: A1 – Premium ehk kõrgeim kvaliteet ja madalam tuhasus ning A2 ja B – tööstuslikuks kasutamiseks. Kõik tootjad on sertifitseeritud, neile on omistatud unikaalne ID-number ja kogu tootmisprotsessi kontrollitakse pidevalt.
Kui pelletil puudub vastav märgistus ja müüja ei suuda tõestada selle päritolu, siis suure tõenäosusega selline pellet ka ei vasta nõuetele ning halvimal juhul võib see isegi rikkuda kasutatava põletusseadme. Pellet, mille pakendil on aga märgitud tootja nimi, ENplus number ja logo, vastab kindlasti ka kvaliteedinõuetele ning on sobiv kodumajapidamises kasutamiseks.

Lisainfo

Kaal 15 kg
Mõõtmed 540 × 380 × 130 mm
Brand

A-Pellet

Country

Eesti

Title

Go to Top