Sügisene väetamine

Mitmeaastased taimed, nagu maasikad, vaarikad, sõstrad, karusmarjad ja viljapuud hakkavad juba augusti kuus end talveks ette valmistama. Selleks vajavad nad erinevaid mikroelemente. Kui mullastikus napib piisavas koguses mikroelemente, on taimed haiguste suhtes vastuvõtlikumad ning ei suuda taastuda järgmiseks hooajaks, mille tõttu kannatab ka järgmise aasta saagikus olulisel määral.

Millal tuleks väetada

Parim aeg väetamiseks on alates augusti teisest poolest kuni septembri keskpaigani. Sellisel juhul suudavad taimed hädavajalikke toitaineid omastama hakata juba kasvuperioodil. Kui taim on juba kasvuperioodi lõpetanud, muutub toitainete omastamine väga aeglaseks ning selle tõttu ei ole sügisväetisest enam piisavalt abi. Seega, andke sügisväetis kohe pärast saagi koristamist.

Sügisväetis aitab okstel kiiremini puituda, suurendab talveks varuainete moodustumist ning muudab sellega taimed talvepakasele, haigustele ja kahjuritele vastupidavamaks. Sügisväetis valmistab taimed ette järgmise aasta kasvuks, õitsemiseks ja saagi moodustamiseks.

Kuidas väetada

Granuleeritud orgaanilist väetist on lihtne ühtlaselt laiali laotada. Kobestage graanulid kohe mulla sisse, siis omastavad taimed väetist paremini. Puude ja põõsaste alla puistake väetist pisut üle võraaluse piiri. Soovitatav on taimi pärast väetamist ka kasta, nii viib vesi vajalikud toitained kiiremini juurteni.

Täpsemad juhised ja väetamisenormid on kirjas väetise pakendil, mida tasub kindlasti ka lugeda. Eelistada tuleks kindlasti orgaanilisi väetiseid, mis on toodetud vaid looduslikest ainetest, taimsetest ja loomsetest jääkproduktidest ning on pikaajalise toimega. Vaid orgaanilisi väetiseid kasutades võime kindlad olla, et meie järgmine saak sisaldab meie jaoks vajalikke vitamiine ja mineraalseid ained rikkalikult ning ei kahjusta meie tervist.

Sügisene istutamine

Orgaanilised sügisväetised on sobilikud ka sügiseseks istutamiseks, mida tasub segada istutusaugu mulla sisse ning pinnase peale, taime võra alla ja ümbrusesse.

Ecofertis orgaanilised sügisväetised on müügil meie e-poes: Ecofertis orgaanilised sügisväetised